Aktualności - różne sprawy

Szanowni Państwo
Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",


    1. Minister A. Goławska i Departament Innowacji poprosili, o wskazanie dokumentów jakie chcielibyśmy, żeby w 2022 roku stały się Elektroniczną Dokumentacją Medyczną. Zastanówcie się Państwo proszę i napiszcie jakie dokumenty, do już istniejących jako EDM, dołożylibyście – czego Wam brakuje w aktualnej pracy z EDM?
    Moje propozycje: karty czynności ratunkowych z pogotowia, karty wypisu z sanatorium, karty szczepień inne niż COVID-19, książeczka zdrowia dziecka dla nowonarodzonych dzieci, orzeczenia medycyny pracy i dokumentacja tych badań, orzeczenia ZUS/KRUS/PZOoN.
     
    2. Druga sprawa to rozwiązania telemedyczne. Są wdrażane różne pilotaże, jak dotąd bardzo minimalnie konsultowane ze środowiskiem medycznym. Chcą zaplanować kolejne i pytają czego byśmy potrzebowali, co byśmy chcieli przetestować w pilotażach z rozwiązań jakie są dostępne do wdrażania. Jak macie jakieś pomysły/oczekiwania to proszę opiszcie krótko.
     
    3. W ostatnim czasie nawiązałem kontakt z producentami różnych aplikacji wspierających pacjentów i/lub lekarzy POZ.
    Popatrzcie na https://hashiona.com/ i jeżeli ktoś jest zainteresowany tematyką to proszę o kontakt. Istotą jest prowadzenie Pacjentki z ch. Hashimoto poprzez zmianę stylu życia, diety itd. aby uzyskać poprawę kliniczną. Na taką edukację zwykle nie mamy czasu w gabinecie więc zrobi to za nas aplikacja.
    Planujemy prezentację online tej aplikacji dla Lekarzy naszego województwa.
     
    4. NFZ uruchomił w tym roku ponownie (Zarządzenie Nr 107/2021/DEF - https://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-1072021def,7370.html) możliwość promowania IKP, potwierdzania PZ w podmiotach POZ – dla chętnych i za wynagrodzeniem. W zeszłym roku były problemy z rozliczaniem tych umów – czy ostatecznie zostały rozliczone prawidłowo?
     
    5. Przypominam o zebraniu informacji z powiatów o przekazanych środkach ochrony indywidualnej wynegocjowanych przez Federację dla POZ.

--

Z wyrazami szacunku,

Pozdrawiam serdecznie!