Aktualności

Lekarze rodzinni odmawiają stwierdzania zgonów, koronerów wciąż brak

Jak opisuje „Gazeta Wyborcza", 61-letni mieszkaniec wielkopolskiego Kępna zasłabł nagle podczas jazdy rowerem leśną drogą. Jego zwłoki znalazł przechodzień, który zawiadomił policję. „Ponieważ do zdarzenia doszło w miejscu publicznym, 16 km od miasta, na miejscu pojawiła się również prokurator rejonowa z Kępna. Po wstępnym rozpoznaniu potwierdziła, że do śmierci doszło bez udziału osób trzecich, najprawdopodobniej z przyczyn naturalnych. 61-latek był w trakcie leczenia, miał nawet zaplanowaną następną wizytę u lekarza. Konieczne było jednak potwierdzenie tego u specjalisty" – czytamy.


czytaj całość

Prezes Porozumienia Zielonogórskiego interweniuje w sprawie zasad wynagrodzenia

(14.04.2021) Wprowadzenie możliwości zaliczkowania umów pomiędzy podmiotami akredytowanymi i Ministerstwem Zdrowi oraz usprawnienie procesu rozliczania umów z urzędami wojewódzkimi — z takimi wnioskami prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski zwrócił się do resortu zdrowia, w związku z wadliwym działaniem Systemu Informatycznego Rezydentur 2.0. Jak podkreślił w swoim piśmie, sprawa jest pilna, bo obecna sytuacja bardzo niepokoi placówki prowadzące szkolenie, które same są zmuszone finansować rezydentury. Stały się zatem ofiarą wprowadzania systemu informatycznego, a powinny być jego beneficjentem, skoro celem jego wprowadzenia jest uproszczenie i przyspieszenie procesu finansowania.


czytaj całość

Masowe testowanie w POZ to tworzenie nowych ognisk zakażenia

Masowe testowanie w POZ to tworzenie nowych ognisk zakażenia
- Tylko nieliczne przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej mają warunki, umożliwiające masowe testowanie w kierunku koronawirusa w sposób bezpieczny dla pozostałych pacjentów - uważa prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski.


czytaj całość

Zasada „jakoś to będzie”, czyli zrzucamy na POZ - problem stwierdzania zgonów Medycyna Praktyczna

Kwestię orzekania zgonów regulują obecnie przepisy sprzed 60 lat, które nijak nie przystają do dzisiejszej rzeczywistości. W dobie pandemii SARS-CoV-2 wieloletnie zaniedbania legislacyjne na tym polu szczególnie dotkliwie dają o sobie znać lekarzom rodzinnym i rodzinom pacjentów – przyznaje w rozmowie z MP.pl Mariusz Małecki, prezes Porozumienia Podkarpackiego – Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia.


czytaj całość

Wybierz stronę: <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|