Komunikaty

WAŻNE! Komunikat - praca zdalna, kontrola trzeźwości

Szanowni Państwo

Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",


    KOMUNIKAT - PRACA ZDALNA

    1. Zarząd KPZPOZ informuje, iż w ubiegłym miesiącu weszły w życie zmiany Kodeksu Pracy dotyczące m.in. zasad wykonywania pracy zdalnej.

    2. Z napływających do Związku Federacji informacji wynika, iż pracodawcy są informowani przez firmy zewnętrzne o konieczności sporządzenia Regulaminu wykonywania pracy zdalnej - owe firmy nakłaniają do zakupu określonych wzorów dokumentacji czy przeprowadzenia szkoleń.

    Te oferty często wskazują na obligatoryjność sporządzenia takiego Regulaminu  i w tym zakresie nie są prawdziwe.

    3. Informujemy, iż:

    a) praca zdalna, nawet na wniosek uprawnionego pracownika, nie może być wykonywana u pracodawcy, jeśli "nie jest to możliwe ze względu na organizację pracy lub rodzaj pracy wykonywanej przez pracownika".

    b) w zdecydowanej większości przypadków w podmiotach leczniczych nie jest możliwe wykonywanie pracy zdalnej przez pracowników (udzielanie teleporad w siedzibie podmiotu leczniczego nie jest pracą zdalną, co do zasady nawet teleporady wymagają obecności pracownika w miejscu udzielania świadczeń),

    c) w sytuacji, w której z uwagi na powyższe, pracodawca nie zamierza zezwolić na wykonywanie pracy zdalnej - nie musi sporządzać Regulaminu pracy zdalnej.

    4. Informujemy także, iż pracodawca nie ma obowiązku wprowadzenia w swoim podmiocie kontroli trzeźwości pracowników – jest to dopuszczalne, ale nie obligatoryjne.


--

Z wyrazami szacunku,

Pozdrawiam serdecznie!


czytaj całość

Federacja "PZ" - LZLR-P - HOLTER RR - oferta

Szanowni Państwo

Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",


GORĄCO ZACHĘCAM DO SKORZYSTANIA Z OFERTY!!!


Dzień dobry!


Po wielu rozmowach i testach w naszym związku zdecydowaliśmy się na zakupy Holtera RR CONTEC ABPM50.

Aparaty w cenie 1350 zł brutto można zamawiać przez Biuro LZLR-P jeżeli ktoś z Waszych Członków chciałby skorzystać.
Holtery są proste w obsłudze, mają dość prostą aplikację do obsługi, generują czytelne raporty pozwalające na samodzielną ocenę przez lekarza POZ, jest też możliwość dokupienia odpowiednich mankietów o różnych rozmiarach (każdy dodatkowy mankiet jest w cenie 70 zł za sztukę). Aparat może też służyć jako automatyczny ciśnieniomierz również dla dzieci i niemowląt. Cena zawiera ciśnieniomierz wraz z paszportem technicznym i wpisem zerowym oraz darmową przesyłkę. Gwarancja 2 lata. Osoby zainteresowane zakupem proszę o zgłaszanie do Biura LZLR-P zamówień droga mailową: biuro@lzlrp.pl
Dodatkowo na druku zamówienia dostępny jest pozostały asortyment możliwy do zakupu poprzez LZLR-P.
Druk zamówienia w załączniku i oferta w załączeniu.

Od razu uprzedzam pytania o to, że można kupić taniej. Tak, w internecie są tańsze oferty ale najczęściej jest to zakup w Chinach i my uznaliśmy, że bezpieczniej kupić w polskiej dystrybucji a przy tej cenie szkoda się zastanawiać bo po 10 badaniach urządzenie się zwraca i już pracuje na siebie. Nasi członkowie (również kardiolodzy) korzystają od kilku miesięcy i mają bardzo dobrą opinię.


Pozdrawiam
Tomek Zieliński


czytaj całość

Informacja o szkoleniach z cyberbezpieczeństwa dla POZ + formularz zgłoszeń

Szanowni Państwo

Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",

Z inicjatywy Federacji "PZ" podjęto rozmowy z Departamentem Cyberbezpieczeństwa  przy KPRM w temacie zabezpieczenia praktyk POZ na wypadek potencjalnych ataków hackerskich. Efektem tych rozmów na ostatnim posiedzeniu Zarządu FPZ w części konferencyjnej była prezentacja Pani Moniki Pieniek Zastępcy Dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa. Ustalono, że nasi członkowie będą mogli skorzystać z dedykowanych indywidualnych szkoleń z zakresu ceberbezpieczeństwa  w formule 1x1 z trenerem dla lekarzy,  oraz w kilkuosobowych grupach dla personelu medycznego,  gdzie trener będzie szkolił personel na terenie obiektu uwzględniając zasoby (sieć, komputery, routery, zabezpieczenia itp.) na jakich w danym momencie pracuje przychodnia. Szkolenia realizują trenerzy NASK-PIB którzy od niemal 30 lat zajmują się kwestiami zapewniania cyberbezpieczeństwa. Przypominamy, że konsekwencje incydentów w tym sektorze mogą być bardzo poważne, ponieważ placówki medyczne są w posiadaniu bardzo wrażliwych informacji. Zgodnie z ustaleniami w załączeniu otrzymują Państwo materiał informacyjny dotyczący szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa do rozpowszechnienia  wśród członków  wraz z formularzem zgłoszeniowym, który po uzupełnieniu należy przesłać do NASK do Pani Anny Wieczorek - anna.wieczorek@nask.pl oraz do wiadomości Biura KPZPOZ (biuro@kpzpoz.pl) oraz Biura Federacji "PZ" (biuro.pz@op.pl)  W formularzu zgłoszeniowym Koordynator szkoleń ze strony POZ to kierownik, lub właściciel podmiotu z którym będą dokonywane ustalenia dotyczące terminów szkoleń. Szkolenie jest bezpłatne i obecnie mamy zapewnienie, że możemy skorzystać z 300 takich eksperckich szkoleń na terenie całej polski. Jeżeli szkolenia będą cieszyły się dużym zainteresowaniem to możliwa jest ich kontynuacja. Na zgłoszenia czekamy do 20.03.202 -  liczy się kolejność zgłoszeń.
--

Z wyrazami szacunku,

Pozdrawiam serdecznie!


czytaj całość

Komunikat - AOTMiT

KOMUNIKAT

WNIOSEK O POZYSKANIE DANYCH PRZEZ AOTMiT

W związku z kierowanymi do Świadczeniodawców POZ - przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji -  wnioskami o pozyskanie danych kadrowo-płacowych,

Zarząd KPZPOZ i Federacji "PZ" informuje:

1. Z formalnego punktu widzenia AOTMiT ma prawo domagać się zawartych we wnioskach informacji, a Świadczeniodawcy POZ mają obowiązek ich przekazania.

2. Mimo braku sankcji za nieprzekazanie w/w informacji, rekomendujemy udzielenie merytorycznych odpowiedzi Agencji, w tym przekazanie rzetelnych danych i informacji, o które AOTMIT wnioskuje.

3. W naszym przekonaniu uwzględnienie wniosków AOTMiT może byś skutecznym środkiem w celu wykazania Agencji, Ministrowi Zdrowia i Prezesowi NFZ, faktu znacznego wzrostu kosztów funkcjonowania podmiotów POZ, co pozwoli na uzyskanie dodatkowych argumentów w negocjacjach zmierzających do urealnienia stawek wynagrodzeń Świadczeniodawców POZ.


--

Z wyrazami szacunku,

Pozdrawiam serdecznie!


czytaj całość

Wybierz stronę: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|