Komunikaty

Nowe materiały - w ramach "Biblioteki Lekarza" - kodowanego serwisu Federacji "PZ" - materiały do zamówienia dla pacjenta w języku polskim i ukraińskim

Szanowni Państwo
Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",

Koleżanki i Koledzy.


W ramach projektu edukacyjnego „Szkoła Cukrzycy" realizowanego z Partnerem Projektu firmą Novo Nordisk, dostarczymy Państwu nowe materiały edukacyjne obejmujące swym zakresem informacje pomocne w kontaktach z pacjentem, informacje o procedurach, rekomendacjach, schematach leczenia oraz produktach leczniczych wykorzystywanych w codziennej pracy z pacjentami. Przychylając się do prośby o jeden zbiorczy mail dla zainteresowanych bezpłatną wysyłką materiałów edukacyjnych bezpośrednio do Państwa praktyk przesyłam ponownie wykaz materiałów edukacyjnych w języku polskim i ukraińskim które możecie zamówić. Dołączam również Formularz  który ułatwi zbieranie zamówień. W związku z falą emigracji spowodowaną konfliktem zbrojnym, obserwujemy  potrzebę posiadania w praktykach materiałów edukacyjnych w języku ukraińskim.  Pierwsza lista obejmuje  materiały dostępne  w j. polskim (wydrukowane), a druga w ukraińskim (obecnie tylko wersje elektroniczne) ułatwia ona dostęp oraz umożliwia ich wydruk w razie potrzeby. Zachęcam do zmawiania materiałów w j. polskim bo są już gotowe, a w  j. ukraińskim  zostaną wydrukowane i dostarczone do Państwa praktyk. Zamówienia z ilościami proszę wysyłać na adres: JYLW@novonordisk.com   Materiały dostępne są  również na stronie dann.edu.pl.- Materiały dla pacjenta (dann.edu.pl). Gorąco zachęcam do zmawiania takich materiałów bo ułatwiają one pracę z pacjentami, oraz pozwalają aktywnie wspierać edukację i profilaktykę w Państwa praktykach.

 

Z poważaniem i pozdrowieniem

Wiceprezes Federacji PZ
Marek Twardowski


czytaj całość

Refundowana psychoterapia czyli całodobowe centrum wsparcia w praktyce: Nikt nie odebrał, nikt nie odpisał na czacie

Szanowni Państwo
Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",

Przesyłam ciekawy link:

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-calodobowe-centrum-wsparcia-w-praktyce-nikt-nie-odebral-nikt,nId,6243264


" Refundowana psychoterapia. "Musi pani poczekać nawet dwa lata" Psychoterapia na NFZ? Jedyny warunek to skierowanie od lekarza oraz wstępna diagnoza.- Na nią musi pani poczekać półtora roku lub nawet dwa lata. Mogę zaoferować jedynie jednorazowe spotkanie z psychologiem 18 stycznia - słyszę, dzwoniąc do jednej z warszawskich poradni."  - czyli koordynacja w praktyce, a to stolica!
--

Z wyrazami szacunku,

Pozdrawiam serdecznie!


czytaj całość

KPZPOZ - nowe rozporządzenie MZ

Szanowni Państwo
Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",

Przesyłam Państwu otrzymany z Ministerstwa Zdrowia link do nowego rozporządzenia przedłużającego stosowanie maseczek w podmiotach leczniczych oraz możliwość elektronicznego przekazywania zleceń na środki pomocnicze (np. pieluchomajtki).


 https://dziennikustaw.gov.pl/D2022000181701.pdf


 https://dziennikustaw.gov.pl/D2022000181701.pdf


czytaj całość

Wysłane pisma ws. opieki koordynowanej

Szanowni Państwo

Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",


Przesyłam Państwu do wiadomości pisma ws. opieki koordynowanej, po raz kolejny powtarzające stanowisko Federacji "PZ", które zostały wysłane w dniu wczorajszym.


czytaj całość

Wybierz stronę: |<  <  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15    >  >>  >|