Komunikaty

WAŻNE! Informacja dot. refundacji szczepionek p.grypie

Szanowni Państwo
Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",
 
Uprzejmie informujĘ, że istnieją duże różnice we wskazaniach refundacyjnych szczepionek przeciw grypie.
 


czytaj całość

Odszkodowania za błędy medyczne w trzy miesiące. 6 września wejdą w życie nowe przepisy

Szanowni Państwo
Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",
 


czytaj całość

Obowiązek sprawdzania leków przyjmowanych przez pacjenta w IKP +Webinar: zmiany w ustawie refundacyjnej - bezpłatne leki dla pacjentów 65+ i 18

Szanowni Państwo

Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",

 

W ostatnim czasie sporo mówiło się o sprawdzaniu leków pacjentów w IKP. Z pozyskanych informacji wynika, że spora część Państwa (Lekarzy POZ) nie sprawdza w IKP jakie pacjent przyjmuje leki przy wypisywaniu recept dla seniorów, a ten obowiązek jest zapisany wprost w - Art. 43a ustawy o świadczeniach:


1b. Osoby uprawnione do wystawiania recept na podstawie ust. 1 i 1a, przed wystawieniem recepty są obowiązane do dokonywania za pośrednictwem systemu, o którym mowa w https://sip.lex.pl/#/document/17710006?unitId=art(7)ust(1)&cm=DOCUMENT">art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia, weryfikacji ilości oraz rodzaju przepisanych świadczeniobiorcy, o którym mowa w ust. 1, leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, pod względem bezpieczeństwa oraz konieczności ich stosowania, biorąc pod uwagę recepty wystawione oraz zrealizowane dla tego świadczeniobiorcy.

 

Potencjalną konsekwencją tych zaniedbań mogą w najbliżej przyszłości być olbrzymie kary jak NFZ sprawdzi, czy jest ślad w P1 po takim sprawdzeniu.  Na etapie wdrażania ustawy oczekiwaliśmy narzędzia informatycznego i zostało ono stworzone przez CeZ, ale okazuje się, że pewna część naszych Członków z różnych powodów tego nie używa. Przestrzegamy przed takim działaniem i zalecamy jak najszybciej zacząć korzystać z tych funkcjonalności dla swojego dobra i pacjentów.

 

Webinar z kompleksową informacja dotyczą zmian, które pojawią się w związku z wejściem w życie nowych zapisów ustawy refundacyjnej prowadzą - Tomasz Zieliński, wiceprezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie oraz dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej.:


https://youtu.be/bkTPmdBT-P0">https://youtu.be/bkTPmdBT-P0


--

Z wyrazami szacunku,

Pozdrawiam serdecznie!


czytaj całość

Sfrustrowany jak lekarz przy komputerze

Szanowni Państwo

Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",
 
Przesyłam ciekawy link:


    https://www.termedia.pl/mz/Sfrustrowany-jak-lekarz-przy-komputerze,52603.html">https://www.termedia.pl/mz/Sfrustrowany-jak-lekarz-przy-komputerze,52603.html

     

Z wyrazami szacunku,

Pozdrawiam serdecznie!


czytaj całość

Wybierz stronę: |<  <  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15    >  >>  >|