Komunikaty

WAŻNE! Komunikat Aneksy POZ

Szanowni Państwo

Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

W dniu 14 września 2022 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Federacji Porozumienie Zielonogórskie - Jacka Krajewskiego – Prezesa FPZ oraz Tomasza Zielińskiego – Wiceprezesa FPZ z Prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Mając na uwadze dobro pacjentów wykazaliśmy  wolę rozwiązania  sprawy aneksów. Zgodnie z ustaleniami z Walnego Zgromadzenia (z dnia 10 września 2022 r.), spotkanie miało przede wszystkim na celu doprowadzenie do przełomu w relacjach na linii Porozumienie Zielonogórskie – Fundusz, aby w przyszłości zapobiegać jednostronnej zmianie warunków współpracy.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że sam okres wypowiedzenia umów przez NFZ – zaproponowane 90 dni, nie był dla nas kluczowy, chodziło wyłącznie o jednostronną zmianę umowy, na którą nie mogliśmy się zgodzić. Nasza akcja z masowym niepodpisywaniem umów, jednoznacznie pokazała siłę Porozumienia Zielonogórskiego – ponad dwa tysiące świadczeniodawców nie podpisało aneksów.

Doprowadziliśmy do zobowiązania Prezesa NFZ do tego, że Fundusz będzie przedstawiał zmiany zarządzenia w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w ramach POZ .

Zaległe środki na podwyżki dla personelu zostaną przez Fundusz wypłacone niezwłocznie po podpisaniu aneksów do umów.

Zgodnie z decyzją Zarządu z dnia 15 września 2022 roku rekomendujemy podpisanie  aneksów do umów, co pozwoli na otrzymanie zaległych środków.

Akcją z aneksami pokazaliśmy naszą siłę i uwierzcie – nikt nie ma co do tego wątpliwości! Dziękujemy za Waszą aktywność i zwarcie szeregów, którego wszyscy potrzebowaliśmy! Pokazaliśmy, że idziemy w jednym kierunku i nadal mamy  miejsce przy stole decyzyjnym w rokowaniach dotyczących kontraktów na kolejne lata.

Z wyrazami szacunku,

Jacek Krajewski

Prezes
--

Z wyrazami szacunku,

Pozdrawiam serdecznie!


czytaj całość

WAŻNE! Aneksy POZ - Informacja po Forum w Karpaczu

Szanowni Państwo
Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",

Przesyłam Państwu d.w.

Koleżanki i Koledzy,W dniach 6-8 września br. przedstawiciele Zarządu Federacji Porozumienie Zielonogórskie brali udział w XXXI Forum Ekonomicznym w Karpaczu. W trakcie pobytu odbyły się ważne dla naszego środowiska spotkania z Ministrem Zdrowia Adamem Niedzielskim i Prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia Filipem Nowakiem. Omówiono nabrzmiałe w ostatnim czasie problemy. Efektem rozmów jest ustalenie terminu spotkania przedstawicieli Federacji PZ z Prezesem Funduszu w siedzibie Centrali NFZ w środę 14 września. Tematem spotkania będzie ostateczne zamknięcie spornych kwestii. Na spotkaniu z ministrem Maciejem Miłkowskim omówiliśmy problem szczepień przeciw grypie. Temat będzie kontynuowany po Forum.

Z poważaniem
Prezes FPZ
Jacek Krajewski

 


czytaj całość

MZ o tym nie wspomina. Taki warunek trzeba spełnić, by skorzystać z nowych preparatów

Szanowni Państwo

Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",


Przesyłam ciekawy link:


https://portal.abczdrowie.pl/nowe-szczepionki-na-covid-19-maja-trafic-do-polski-jeszcze-w-tym-tygodniu-jednak-nie-kazdy-bedzie-mogl-z-nich-skorzystac">https://portal.abczdrowie.pl/nowe-szczepionki-na-covid-19-maja-trafic-do-polski-jeszcze-w-tym-tygodniu-jednak-nie-kazdy-bedzie-mogl-z-nich-skorzystac
„. Szczepionka Novavax najlepsza? "Wielu pacjentów niestety nie wie o jej istnieniu" O tym Ministerstwo Zdrowia nie wspomniało w komunikatach, ale warto podkreślić, że zmodernizowane szczepionki Comirnaty Original/Omicron BA.1 i Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1 są przeznaczone do stosowania u osób w wieku 12 lat i starszych, które otrzymały co najmniej szczepienie podstawowe przeciw COVID-19. Oznacza to, że osoby, które nie przyjęły podstawowego schematu szczepień, nie będą mogły otrzymać nowych preparatów."


--

Z wyrazami szacunku,

Pozdrawiam serdecznie!


czytaj całość

Newsletter 06 września 2022r.

Szanowni Państwo

Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",

Przesyłamy kolejny Newsletter "PZ".

 


czytaj całość

Wybierz stronę: <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|