Komunikaty

Ważne zmiany dla Polaków w 2023 roku. Dotyczą m.in. SOR-ów i aptek

Szanowni Państwo
Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",


Przesyłam ciekawy link:

https://portal.abczdrowie.pl/wazne-zmiany-dla-polakow-w-2023-roku-dotkna-m-in-sor-y-i-apteki

„Pytany, czy wystarczy kadry medycznej, by zrealizować ambitne plany, zapewnił, że "będą podpisane umowy z lekarzami, którzy pracowali do tej pory w nocnej i świątecznej pomocy, pewnie czasami również z lekarzami rodzinnymi, więc tutaj jest cała gama rozwiązań"." 


czytaj całość

Narodowy Fundusz Zdrowia (Bank Wspierania Budżetu)

Szanowni Państwo
Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",

Przesyłam ciekawe linki:


https://www.termedia.pl/mz/Dzien-swistaka,49758.html


„Jak kontraktuje NFZ, czyli dlaczego będzie gorzej"

„Koszty pracy – temat nie do ogarnięcia przez organizatora systemu"


https://wiadomosci.wp.pl/zachorowania-na-grype-ministerstwo-zdrowia-reaguje-
Zbiera się sztab kryzysowy w Ministerstwie Zdrowia. Powodem zachorowania na grypę.

 


czytaj całość

Lekarz jako świadek, podejrzany i oskarżony - bezpieczeństwo praktyk

Szanowni Państwo
Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",


Koniec roku to czas podsumowań, a my nadal obserwujemy  systematyczny wzrost liczby roszczeń kierowanych  przez pacjentów wobec podmiotów leczniczych i osób wykonujących zawody medyczne. To powoduje, że Państwo nagle z osoby udzielającej świadczeń stajecie się świadkiem, podejrzanym, a po chwili oskarżonym. Sytuacja dramatycznie pogorszyła się w okresie pandemii. Teraz Państwa przychodnie przeżywają wzrost ilości przyjmowanych pacjentów spowodowany konfliktem zbrojnym u naszych sąsiadów, epidemią grypy i RSV.  Konsekwencją tych zdarzeń jest  dynamiczny wzrost wypłacanych odszkodowań, zadośćuczynień pacjentom i ich rodzinom, a także  rent okresowych lub dożywotnich. Jeszcze  niedawno specjalizacje lekarskie takie jak: pediatria, medycyna rodzinna uznawano za „mało szkodowe".  Niestety wobec lekarzy tych specjalizacji, bądź podmiotów leczniczych, zwłaszcza POZ,  liczba roszczeń dynamicznie rośnie. Przykłady to np. roszczenia związane z  nierozpoznaniem  zawału mięśnia sercowego u dziecka, brak skierowania na pogłębioną diagnostykę przy niejednoznacznych objawach onkologicznych. Kilkanaście lat temu, poważne uszczerbki na zdrowiu pacjentów „wyceniane" były na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Obecnie pojawia się coraz więcej orzeczeń, w których zasądzane na rzecz pacjentów kwoty sięgają kilkuset tysięcy złotych,  a w przypadku najpoważniejszych szkód, nierzadko znacznie przekraczają sumę miliona złotych. Kwoty te znacznie przekraczają minimalne sumy gwarancyjne, na które decydują się właściciele podmiotów leczniczych przy zawieraniu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Minimalne sumy gwarancyjne szybko ulegają wyczerpaniu, a skutki  finansowe takich wyborów mogą zrujnować  prywatny budżet podmiotu leczniczego lub lekarza. Szczególnie dotkliwe finansowo są,  zasądzane coraz częściej, dożywotnie renty. Gdy  środki z polisy  ulegną wyczerpaniu, roszczenia pacjenta musi zaspokoić lekarz ze środków własnych. Sądy zasądzają należności na rzecz pacjentów po latach od interwencji medycznej kiedy to spokojnie spędzamy czas na emeryturze, a przegrana sprawa rujnuje nas dotkliwie.  Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości ta wzrostowa tendencja w kwotach roszczeń uległa wyhamowaniu.  Do tego należy wziąć od uwagę galopującą w ostatnim czasie inflację w wysokości prawie 18% . Czy jest na to jakaś  recepta? Tak, wyższa suma gwarancyjna w polisie odpowiedzialności cywilnej. Wówczas to towarzystwo ubezpieczeń przejmuje cały ciężar ewentualnych zobowiązań finansowych w przyszłości. By czuli się Państwo bezpiecznie, partner Federacji PZ INTER Polska proponuje  znacznie wyższe, niż  dotychczas  sumy gwarancyjne w euro na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia:

Aby jednak poczuć się jeszcze bardziej komfortowo  polecamy Ubezpieczenie INTER Ochrona Prawna dla Podmiotów Leczniczych, to pierwszy taki produkt ubezpieczeniowy w Polsce – zapewnia szeroki zakres porad prawnych oraz pokrycie kosztów obsługi prawnej podczas sporów związanych z funkcjonowaniem podmiotu leczniczego. Dzięki dwóm wariantom ubezpieczenia możesz dostosować ochronę do swoich potrzeb.

Zainteresowane osoby powinny skontaktować się ze swoim agentem którego dane kontaktowe  znajdują się na aktualnej polisie.  Osobom które po raz pierwszy zainteresowane są ofertą polecamy link kontaktowy:


https://interpolska.pl/grupa-inter/strefa-klienta/zamow-kontakt-z-agentem/


Bezpieczeństwo nie ma ceny!


czytaj całość

KPZPOZ - Federacja "PZ" - Biuletyn NR 11/2022

Szanowni Państwo

Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",
Przesyłam Państwu Biuletyn Federacji ZPOZ "POROZUMIENIE ZIELONOGÓRSKIE" z nr 11.


 


czytaj całość

Wybierz stronę: <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|