Komunikaty

Opinia dot. projektu zarządzenia - leczenie stomatologiczne

Szanowni Państwo

Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",

w związku z udziałem KPZPOZ i Federacji "PZ" w projekcie współfinansowanym ze środków EFS pt. "Zdrowe Prawo - Zdrowe Firmy - Zdrowi Ludzie - podniesienie jakości i promocja procesu monitorowania legislacji" oraz współpracą członków Grupy Roboczej nad poprawą skuteczności monitorowania zmian prawa gospodarczego i pracy na poziomie krajowym przez partnerów społecznych uprzejmie proszę o przesłanie do 30.01. br. opinii dot. projektu zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie stomatologiczne.


czytaj całość

Nowe materiały - w ramach "Biblioteki Lekarza" - kodowanego serwisu Federacji PZ : Ryzodeg - jedno wstrzyknięcie, korzyści 2 analogów

Szanowni Państwo
Członowie KPZPOZ i Federacji "PZ",

Koleżanki i Koledzy.

W ramach projektu edukacyjnego „Szkoła Cukrzycy" realizowanego z Partnerem Projektu firmą Novo Nordisk, dostarczymy Państwu nowe materiały edukacyjne obejmujące swym zakresem informacje pomocne w kontaktach z pacjentem, informacje o procedurach, rekomendacjach, schematach leczenia oraz produktach leczniczych wykorzystywanych w codziennej pracy z pacjentami. W dzisiejszym materiale zapraszam Państwa do zapoznania się z  krótkim filmem, w którym profesor Klupa omawia przypadek pacjenta:  https://www.dann.edu.pl/materia_y-wideo.html?search=%5BEfektywne+stosowanie+insuliny+Ryzodeg%C2%AE+w+praktyce+-+przypadek+kliniczny%5D&cid=em-6996103102  Zachęcam również do zapoznania się z materiałem omawiającym insulinę Ryzodeg i wszystkie korzyści wynikające ze stosowania tego preparatu. Warto zwrócić uwagę na skuteczną kontrola glikemii przy istotnie mniejszym ryzyku hipoglikemii nawet do 45%. Prosty schemat dawkowania (jedno wstrzyknięcie, korzyści 2 analogów) powoduje znaczącą poprawę jakości życia pacjenta. Niestety średni czas  oczekiwania na konsultację diabetologiczną (nawet do 24 miesięcy) nie uległ zmianie, a pogarszające się wyniki pacjenta spowodują, że to Państwo będziecie musieli jako pierwsi wprowadzić insulinę w procesie leczenia. Taka sytuacja może przydarzyć się w każdej praktyce dlatego namawiam do zapoznania się z filmem i załączonym materiałem. Aby bezproblemowo móc korzystać z linków do materiałów edukacyjnych i nie tylko zachęcam do zarejestrować się wcześniej na https://www.dann.edu.pl/  .


Z poważaniem i pozdrowieniem


Wiceprezes Federacji PZ
Marek Twardowski


czytaj całość

Ewidencjonowanie testów COMBO - komunikat

Szanowni Państwo

Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",
W załączeniu przesyłam komunikat dotyczący ewidencjonowania testów COMBO.


czytaj całość

Zaproszenie do archiwum webinarów - w ramach "Biblioteki Lekarza" - kodowanego serwisu Federacji PZ

Szanowni Państwo
Członkowie KPZPOZ i Federacji "PZ",

W ramach projektu edukacyjnego „Szkoła Cukrzycy" realizowanego z Partnerem Projektu firmą Novo Nordisk, dostarczymy Państwu nowe materiały edukacyjne obejmujące swym zakresem informacje pomocne w kontaktach z pacjentem, informacje o procedurach, rekomendacjach, schematach leczenia oraz produktach leczniczych wykorzystywanych w codziennej pracy z pacjentami. Dzisiaj dla wszystkich którzy nie mogli skorzystać z udziału w webinarach przesyłam zestawienie tych które odbyły się w tym roku. Aby móc skorzystać  z archiwalnego webinaru proponuję zarejestrować się na stronie, jeżeli jeszcze tego Państwo nie zrobili https://www.dann.edu.pl/. Jeżeli są już Państwo zarejestrowani na platformie dann.edu.pl  to tymi samymi danymi logujemy się na webinar klikając w link (adres www) dla wybranej tematyki. Zapraszam serdecznie  do korzystania z archiwalnych zapisów. Będą je Państwo mieli zawsze pod ręką.


czytaj całość

Wybierz stronę: <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|